Aranżacja wąskiej kuchni

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie każdego domu lub mieszkania. Stanowi ona miejsce spotkań domowych oraz wspólnych posiłków. Musi być ona urządzona tak, aby czas w niej spędzony należał do przyjemnych. Dlatego jej wystrój kuchni powinien być estetyczny. Jego istotną cechą powinna być również funkcjonalność, po to aby przygotowywanie posiłków było przyjemne, a potrzebne przedmioty i sprzęt umieszczony w sposób podręczny i intuicyjny.
Kuchnia może mieć różny kształt. Może być na przykład bardzo wąska i podłużna. Takie pomieszczenie jest stosunkowo trudne do aranżacji z powodu ograniczonej przestrzeni. W takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się jasne kolory, które będą odbijać światło i rozjaśnią pomieszczenie. Inną opcją dla osób, które preferują ciemniejsze odcienie jest możliwość zastosowania frontów z połyskującym wykończeniem. Przyczynią się one do optycznego powiększenia pomieszczenia. Trzecią opcją, która staje się coraz bardziej popularna jest umieszczenie w kuchni lustra. Takie rozwiązanie również wpływa na optyczne powiększenie wnętrza.
W przypadku małych kuchni najlepszym sposobem na wykorzystanie dostępnego miejsca jest montaż szafek przygotowywanych na indywidualne zamówienie. Umożliwi to optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz zastosowanie schowków i przegródek przeznaczonych na przechowywanie drobnych przedmiotów. Meble kuchenne powinny sięgać do sufitu, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Oczywiście powinny być również zachowane proporcje pomieszczenia. Meble nie mogą go bowiem przytłoczyć i uniemożliwić funkcjonalnego użytkowania kuchni.

Przeczytaj więcej na bodyglitter.pl