Jak utrzymać opaleniznę?

Każda z nas marzy o pięknej ciemnobrązowej skórze, która promienieje i zwraca na siebie uwagę, już od pierwszych chwil. Wchodzimy do pomieszczenia i wszystkie oczy skierowane są na nas. Czy to jej naturalny odcień skóry ? Może chodziła na solarium ? Jak ona utrzymuje ten kolor przez cały rok ? Te, jak i inne pytani, możemy usłyszeć bezpośrednio, lub mówione szeptem z końca sali. Jak utrzymać opaleniznę? To pytanie zadaje sobie chyba każda kobieta, gdy wakacje się kończą, nasza skór przybiera upragniony odcień, i chcemy zachować go jak na dłużej.

Jest parę prostych trików, które pozwolą nam, cieszyć się nim przez długie, długie miesiące. Niektóre z nich to domowe metody, znane już przez nasze babcie,inne są metodami nowatorskimi. Przygotowania trzeba zacząć już przed opalaniem. Trzeba pamiętać o ochronie naszej skóry, stosując krem z filtrem który ochroni nas przed foto-starzeniem się skór, oraz dodatkowo wsmarować w całe ciało balsamem,który dodatkowo je nawilży. Ważna dla wyglądu naszej opalenizny, jest nasza dieta. Warto wzbogacić ją w beta-karoten, czyli prowitaminę A. Możemy znaleźć te substancje w produktach takich jak marchewka i wszelkie przetwory z niej zrobione, brzoskwinie,morele,pomidory, papryki czy pomarańcze.

Krótko mówiąc, warto wybierać produkty o kolorze pomarańczowym, To podkręci kolor naszej opalenizny, dzięki witaminie A, stanie się ona bardziej wyrazista i promienna. Opalenizna, nie ważne jak bardzo o nią dbamy, w pewnym momencie zaczyna blednąć. W takiej sytuacji warto wspomóc się mniej naturalnymi, za to w stu procentach bezpiecznymi, kosmetykami. Jednym z nich jest bronzer, który przyciemni naszą skórę na twarzy i dekolcie, przy okazji wspaniale konturując wszelkie wypukłości i podkreślając kości jarzmowe. Na resztę ciała, warto stosować balsamy brązujące (wspaniale sprawdza się ten z Sephory) oraz raz na jakiś czas robić peeling kawowy.

Nie dość że zredukuje nam ilość martwego naskórka na ciele, to na dodatek lekko przyciemni odcień naszej skóry. Bardzo ważne w nienaturalnej metodzie wspomagania opalenizny jest to, by zachować umiar, stosować kosmetyki zgodnie z zaleceniami producenta, i nie stosować ich bardzo często, ponieważ otrzymamy sztuczny, nienaturalnie wyglądający odcień skóry. Ciemny odcień skóry nie tylko wygląda sexy i atrakcyjnie, ale dzięki temu my, kobiety, czujemy się podświadomie lepiej.Skóra wygląda na młodą i zdrową, dzięki temu wzbudzamy zainteresowanie, dobrze czujemy się w swoim ciele, a nasza pewność siebie rośnie.