Najważniejsze informacje na temat zabiegu dermapen

Po 30 roku życia warto o swoją skórę dbać trochę bardziej intensywnie. To właśnie wtedy jest dobry czas na to, aby skorzystać z gabinetów medycyny estetycznej, oddając się w ręce lekarza lub kosmetologa. Profesjonalne wsparcie pozwoli dogłębnie zadbać o skórę oraz rozprawić się z problemami, z którymi borykamy się od dawna. Poniżej kilka słów na temat zabiegu dermapen, który jest rekomendowany oraz polecany przez specjalistów.

Podstawowe informacje na temat zabiegu dermapen

Co warto wiedzieć na temat zabiegu dermapen. Czy jest to zabieg inwazyjny, czy też można po nim szybko wrócić do normalnej aktywności? Gdzie można mu się poddać? zabiegu skorzystamy w dobrych klinikach l medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Dermapen (https://instytut-urody.com/dermapen) jest uważany za zabieg małoinwazyjny. Oznacza to, że po zakończonym zabiegu będzie można stosunkowo szybko wrócić do normalnej aktywności. Nie trzeba brać jakiegoś długiego urlopu, można zwyczajnie wrócić do pracy i codziennych zajęć. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że około 30 minut przed zabiegiem na wybrane fragmenty twarzy pacjenta lub pacjentki zostanie nałożone specjalny krem znieczulający. Dzięki temu zabieg będzie przebiegał praktycznie bez doznań, które mogą być niepokojące i wywoływać dyskomfort.

Na czym polega zabieg dermapen?

Jak wykonywany jest sam zabieg i na czym polega? Podczas tego postępowania skórę pacjenta lub pacjentki nakłuwa się na wybraną wcześniej głębokość, specjalnymi igłami. Dzięki temu substancje aktywne zawarte w kosmetykach, które są następnie nakładane na skórę, mogą dotrzeć do jej głębszych warstw. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to pozwala na zdecydowanie większą regenerację i odżywienie. Dlatego też efekty tego zabiegu, który powtarzane będzie regularnie, będą naprawdę doskonałe. To wybór dla osób świadomych, które chcą realnych korzyści z podejmowanych zabiegów u kosmetologa lub lekarza.

Kiedy rekomendowany jest zabieg dermapen?

Dla kogo rekomendowany jest ten zabieg? Z powodzeniem mogą z niego skorzystać osoby, które od dłuższego czasu borykają się z bliznami po trądziku. Zabieg regeneruje skórę do odnowy, blizny stają się płytsze i mniej widoczne. Dermapen będzie wskazane również dla osób które chciałyby rozprawić się ze swoimi rozstępami, które pojawiły się na różnych fragmentach ciała. Poza tym jest on dedykowany dla osób chcących zadbać o cerę, na przykład po to, aby spłycić zmarszczki, odżywić skórę i zregenerować ją. W takich przypadkach również efekt będzie doskonały.