Zdrowa dieta – kalarepa

Ma wielu sympatyków wśród miłośników zdrowego stylu życia, jest też cennym wsparciem dla tych, którzy szukają wartościowych i niskokalorycznych przekąsek. Kalarepa to wspaniałe warzywo, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Dlaczego?

Zdrowa dieta, w której regularnie będzie się pojawiała chrupiąca kalarepa, może mieć rewelacyjny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Wiadomo, że ten niepozorny przysmak ma ogromną wartość odżywczą, dzięki czemu dla wielu osób staje się ważnym dodatkiem do menu. Nie brak tu witamin z grupy B oraz tak ważnych dla układu odpornościowego substancji, jak witaminy A i C. W kalarepie można też znaleźć sporo składników mineralnym, m.in. wapnia i magnezu. Kalarepa może się jednocześnie okazać prostym sposobem na urozmaicenie menu.

Urozmaicenie menu – kalarepa

Przepisy na pyszne surówki i zapiekanki z tym warzywem cieszą się od lat wielkim powodzeniem, nasze serca pobijają też te potrawy, w których główną rolę odgrywa nadziewana kalarepa. Taki przysmak może się okazać rewelacyjną ozdobą naszego stołu oraz dodatkiem, dzięki któremu utrzymanie dobrej formy stanie się o wiele łatwiejszym zadaniem.

obliczasrebra.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.