Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca

Nawilżanie skóry – jak robić to odpowiednio?

Data publikacji 9 grudnia 2020

Nawilżanie skóry w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ważnym procesem. Między innymi dlatego, że zmiana pogody i sezonu oddziałuje w znaczący sposób również na nas samych.

Nawilżanie skóry

I to nie tylko z uwagi na przykład na osłabioną odporność, zwiększone ryzyko przeziębienia czy innych chorób typowych w tym czasie. Oddziałuje również na nasze ciało i naszą skórę, z czym utożsamią się w szczególności zapewne posiadacze skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Warto zatem pomyśleć o wyposażeniu się w odpowiednie produkty do pielęgnacji naszej skóry. Warto mieć w swojej kosmetyczce nawilżający krem do rąk i w okresie szczególnie zimowym również tłusty krem do twarzy. Balsam do ust również może okazać się przydatny, ponieważ również narażone są one na wysuszenie w tym czasie.

Pomoc dermatologa

Jeżeli jesteś typem posiadacza cery lub skóry skłonnej do podrażnień przed użyciem jakiegokolwiek produktu powinieneś bądź powinnaś skontaktować się z kimś, kto mógłby we właściwy sposób doradzić Ci jakie kosmetyki będą dla Ciebie odpowiednie. Zwykłe kosmetyki z drogerii mogą bowiem wywoływać podrażnienie skóry lub jakieś inne powikłania – jeśli na przykład masz uczulenie na któryś ze składników produktu. Wtedy najlepiej sprawdzą się dla Ciebie polecone przez dermatologa produkty z apteki.

www.amber-mania.pl

Redakcja twoja-domena.pl

Redakcja LashUp to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy pasjonują się pięcioma kluczowymi obszarami: dom, praca, zdrowie, rodzina i kuchnia. Wspólnie tworzymy treści, które są nie tylko inspirujące, ale i praktyczne, pomagając czytelnikom wprowadzać pozytywne zmiany w ich codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

polisa na życie