Przygotowania do ślubu mogą spędzać sen z powiek. Tym bardziej że załatwienie niektórych spraw jest niezwykle trudne. Wbrew pozorom wcale niełatwą kwestią jest wybór obrączek. Biżuteria nakładana partnerowi na palec stanowi symbol przysięgi małżeńskiej. To właśnie ona przez wiele następnych lat budzi miłe wspomnienia z ceremonii zaślubin, a także przypomina o złożonej sobie wzajemnie obietnicy. Nie ulega wątpliwości, że musi być zatem wyjątkowa. Na jakie obrączki ślubne się zdecydować?
Kolor i próba złota
Kiedyś nie było mowy o obrączkach inne niż złote. Nosili je nasi dziadkowie, noszą nasi rodzice. Klasyka raczej nigdy nie wychodzi z mody, dlatego też obrączki z żółtego złota zawsze są na miejscu. Czym warto się kierować, gdy decyzja o biżuterii z żółtego złota zapadnie ostatecznie? Udając się do jubilera, warto zasugerować się próbą złota.
Próba 585 – obrączki polecane przez jubilerów ze względu na ich wysoką trwałość;
Próba 333 – z uwagi na małą zawartość czystego złota w tej próbie, wariant o dużo niższej cenie;
Próba 750 – ta liczba oznacza obrączki ślubne najbardziej podatne na odkształcenia.
Wiele młodych par decyduje się na nowocześniejsze modele o nieco jaśniejszym kolorze. Mowa oczywiście o białym złocie. Jak się je uzyskuje? Materiał ten powstaje poprzez połączenie złota, przeważającej ilości srebra oraz niklu. Następnie złoto pokrywane jest rodem (który jednak nie jest zbyt trwały i ściera się wraz z upływem lat).
A może by tak platyna?
Platynowe obrączki to modernistyczna wersja złotych krążków wsuwanych na palec. Platyna jest twarda, wytrzymała i odporna na zarysowania. W połączeniu z kamieniami, cyrkoniami lub diamentami jest uważana za bardzo elegancką, szczególnie przez przedstawicielki płci pięknej i przyszłe panny młode. Jeśli dodać do obrączki osobistą dedykację, będzie stanowiła ona wyjątkowy atrybut przysięgi małżeńskiej.
Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/obraczki-z-platyny
Czerń też jest mile widziana!
Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia było, aby obrączki współmałżonków mogły mieć kolor… czarny. Barwa ta kojarzy się bowiem bardziej z ceremonią pogrzebową niż uroczystością ślubną. Z czego zrobione są czarne obrączki?
Swój kolor zawdzięczają karbonowi. Mogą być wykonane również z czarnego tytanu. Oba materiały są mało podatne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zarówno włókno węglowe, jak i tytan wykazują działanie hipoalergiczne. Stopy czarnych metali to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób ze skłonnością do uczuleń.
Wiele par wybiera obrączki łączące w sobie klasykę z oryginalnością. Świetnym przykładem jest tutaj kompilacja karbonu i żółtego złota, które widoczne jest tylko po wewnętrznej stronie biżuterii.
Podczas przygotowań do jednego z najważniejszych dni w życiu, warto poświęcić więcej czasu na zakup obrączek ślubnych. Nie warto kierować się wyłącznie niską ceną. Symbol małżeństwa będzie zdobił dłonie już przez całe życie. Stawiając na dobrą jakość wykonania i wytrzymały materiał młodzi małżonkowie mogą być pewni, że nie będą zmuszeni oddawać ich do reperacji. To, czy zdecydują się na złoto, platynę, tytan, czy karbon, zależy natomiast od ich osobistych upodobań estetycznych.