Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś
Rodzina

Przybieranie na wadze noworodka

Data publikacji 25 października 2019

Przybieranie na wadze noworodka może być niepokojącym zjawiskiem dla wielu młodych rodziców. W rzeczywistości może się to bowiem wiązać z pewnymi dolegliwościami. W większości przypadków jest to jednak zupełnie naturalne zjawisko, a tempo przybierania na wadze zależy w dużym stopniu od częstotliwości karmienia. Niektórzy rodzice zbyt dużą uwagę przykładają do tego, aby nakarmić swoje dziecko, w związku z czym noworodek jest karmiony zbyt często. Przyczynia się to do gwałtownego wzrostu wagi. Należy więc pamiętać o tym, aby karmić swoje dziecko tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. W innym przypadku może to być szkodliwe dla zdrowia i poprawnego rozwoju noworodka. Nie warto przesadzać z częstotliwością karmienia, jednak wśród młodych rodziców jest to zrozumiałe.

Każdy bowiem pragnie tego, aby jego dziecko było zdrowe, najedzone i aby niczego mu nie brakowało.
Przybieranie na wadze to nie tylko problem noworodków, choć w przypadku małych dzieci, nadmierny przyrost wagi jest najbardziej niebezpieczny. Wśród ludzi dorosłych również możemy spotkać się ze zjawiskiem przybierania na wadze. Nadmierne przybieranie na wadze może świadczyć o różnego rodzaju problemach zdrowotnych. Na przykład choroba tarczycy może wpłynąć na szybki przyrost wagi, ponieważ zostaje zaburzony metabolizm. Od naszego metabolizmu zależy to jak szybko będziemy chudnąć lub przybierać na wadze. Niektórzy ludzie mają genetycznie uwarunkowany przyspieszony lub spowolniony metabolizm. W przypadku przyspieszonego metabolizmu mamy do czynienia ze zjawiskiem, w którym kalorie są zbyt szybko przepalane.

W związku z tym, osoba z przyspieszonym metabolizmem ma ogromny problem, żeby przytyć. Takie osoby określa się ektomorfikami. Ektomorfik powinien jeść praktycznie dwa razy więcej niż przeciętna osoba bez zaburzeń metabolizmu. Istnieje również drugi typ budowy, czyli endomorfik. Osoba o typie endomorficznym ma spowolniony metabolizm, a co za tym idzie bardzo wolno przepala kalorie i bardzo szybko odkłada jej się tkanka tłuszczowa. Takie osoby muszą się bardzo pilnować, aby zachować szczupłą sylwetkę, ponieważ praktycznie wszystko co zjedzą odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.

Metabolizm można zwolnić lub przyspieszyć na kilka sposobów. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu metabolizmu i schudnięciu, musimy zacząć więcej jeść i trenować siłowo. Wówczas nasz organizm jest zmuszony do tego, aby szybciej przepalać kalorie, a co za tym idzie, dużo łatwiej jest schudnąć kiedy już zaczniemy się normalnie odżywiać.

Redakcja twoja-domena.pl

Redakcja LashUp to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy pasjonują się pięcioma kluczowymi obszarami: dom, praca, zdrowie, rodzina i kuchnia. Wspólnie tworzymy treści, które są nie tylko inspirujące, ale i praktyczne, pomagając czytelnikom wprowadzać pozytywne zmiany w ich codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?