Zabawki My Little Pony – baśniowy świat fantazji

Marka „Mój mały kucyk” należąca do firmy Hasbro, bawi dzieci od 1983 roku. Zabawki My Little Pony od tego czasu przeszły dużą transformację, dorabiając się kilku kreskówek, filmów pełnometrażowych nas stałe wpisując się w popkulturę. Nie brakuje również dorosłych kolekcjonujących te urocze, baśniowe zabawki.

Obecnie My Little Pony to nie tylko gumowe kucyki z bujnymi czuprynami, ale również szereg innych, fantastycznych zabawek edukacyjnych, dla dzieci w każdym wieku. Co ważne rodzice mogą dzielić z dziećmi ich fascynację i również świetnie się bawić podczas wspólnych przygód z kucykami.

Zabawki My Little Pony dla młodszych dzieci

Mali miłośnicy zabawek My Little Pony mogą nie tylko pielęgnować swoje słodkie, małe kucyki, ale również rozwijać zdolności motoryczno-sensoryczne bawiąc się pianko puzzlami. Możemy z dzieckiem dowolnie je układać, w różne kształty geometryczne, cieszyć się ich teksturą i kolorami. Na każdym puzzlu znajdziemy wizerunek ulubionej postaci z bajki „Mój mały Kucyk”. Dziecko może opowiedzieć, co się na nim znajduje i wymyślić krótką historyjkę na ten temat. Ze względu na to, że są z miękkiej pianki, są łatwe w czyszczeniu. Mogą również posłużyć jako podkładka pod inne aktywności plastyczne.

Kucyki uczą odpowiedzialności

Jako rodzice bardzo chcemy, aby nasze dziecko było odpowiedzialne i empatyczne. Z pomocą mogą przyjść kucyki. W bajkach reprezentują one same dobre cechy, dlatego dzieci darzą je sympatią. Kupując dziecku zestaw małego kucyka, poprzez opiekę nad nim, możemy uczyć dziecko stopniowo odpowiedzialności. Jeżeli zadba o kucyka i będzie pilnować, aby nie był brudny, zniszczony i zawsze będzie go czesać, z czasem może kto wie, zasłuży na jakieś zwierzątko? Dzieci bardzo łatwo budują więź z przedmiotami i zwierzętami. Naukę możemy zacząć z pomocą zabawek My Little Pony.

Aktywności z kucykami dla całej rodziny

Zabawki My Little Pony to nie tylko akcesoria dla dzieci, to również forma spędzania czasu całą rodziną. Świetnym pomysłem na deszczowe popołudnie czy wieczór jest wspólna gra w „Gdzie kryje się magia?” edycja z Kucykami Pony. To prosta i zarazem bardzo ciekawa gra karciana. Na kartach znajdują się różne obiekty oraz postacie z odpowiednimi umiejętnościami i mocami. Układamy przed sobą karty, rewersem do góry. Jeden gracz odwraca swoją kartę, następnie drugi i zaczyna się bitwa. Wygrywa ten, którego umiejętności przewyższają przeciwnika. Następnie wygrany zabiera karty pozostałych graczy. Wygranym jest ten, kto zbierze ich najwięcej.

Jeżeli jednak wolicie bardziej logiczne i spokojne rozrywki warto zainwestować w piękne puzzle My Little Pony, które możecie ułożyć razem. Następnie obrazek przyklejcie do kartonika i powieście w dowolnym pokoju, na pamiątkę miłego dnia.